EXB-E10C472J
DigiKey Part Number
U8472TR-ND - Tape & Reel (TR)
U8472CT-ND - Cut Tape (CT)
U8472DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-E10C472J
Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1608
Detailed Description
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1608, Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-E10C472J Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1608, Concave, Long Side Terminals
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
1608
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)