EXB-34V221JV
DigiKey Part Number
Y8221TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y8221CT-ND - Cut Tape (CT)
Y8221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-34V221JV
Description
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 0606
Detailed Description
220 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex
EDA/CAD Models
EXB-34V221JV Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
220
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Power Per Element
62.5mW