EXB-34V105JV
DigiKey Part Number
Y8105TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y8105CT-ND - Cut Tape (CT)
Y8105DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-34V105JV
Description
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606
Detailed Description
1M Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex
EDA/CAD Models
EXB-34V105JV Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
1M
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Power Per Element
62.5mW