EEE-FK1H390SV is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 4,553
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3,220
Datasheet
In Stock: 544
39 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 880mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C