ERJ-U0XF4701Y is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 20,000
4.7 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
ERJ-U0XF4701Y
DigiKey Part Number
10-ERJ-U0XF4701YTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U0XF4701YCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U0XF4701YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U0XF4701Y
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U0XF4701Y Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)