SZMM5Z30VT1G
DigiKey Part Number
SZMM5Z30VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMM5Z30VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMM5Z30VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM5Z30VT1G
Description
DIODE ZENER 30V 500MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 30 V 500 mW ±6.7% Surface Mount SOD-523
EDA/CAD Models
SZMM5Z30VT1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6.7%
Package / Case
Power - Max
500 mW
Supplier Device Package
SOD-523
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 21 V