NSVT45011MW6T3G
DigiKey Part Number
488-NSVT45011MW6T3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSVT45011MW6T3GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSVT45011MW6T3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVT45011MW6T3G
Description
TRANS 2NPN 45V 100MA SC88/SC70
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 45V 100mA 100MHz 380mW Surface Mount SC-88/SC70-6/SOT-363
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSVT45011MW6T3G Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 2mA, 5V
Manufacturer
onsemi
Power - Max
380mW
Frequency - Transition
100MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
45V
Supplier Device Package
SC-88/SC70-6/SOT-363
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
600mV @ 5mA, 100mA