NSVF4009SG4T1G
DigiKey Part Number
NSVF4009SG4T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSVF4009SG4T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSVF4009SG4T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVF4009SG4T1G
Description
RF TRANS NPN 3.5V 25GHZ SC-82FL
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 3.5V 40mA 25GHz 120mW Surface Mount SC-82FL/MCPH4
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSVF4009SG4T1G Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
50 @ 5mA, 1V
Manufacturer
onsemi
Current - Collector (Ic) (Max)
40mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Transistor Type
NPN
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
3.5V
Frequency - Transition
25GHz
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Noise Figure (dB Typ @ f)
1.1dB @ 2GHz
Supplier Device Package
SC-82FL/MCPH4
Gain
17dB
Base Product Number
Power - Max
120mW