NSV30100LT1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NSV30100LT1G |
Description | TRANS PNP 30V 1A SOT23-3 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor PNP 30 V 1 A 100MHz 710 mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 500mA, 2V |
Mfr | Power - Max 710 mW |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 100MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type | Grade Automotive |
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 650mV @ 200mA, 2A | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |