EDSTLZ1575/10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
On Shore Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for EDSTLZ1575/10 is not available
EDSTLZ1575/10
DigiKey Part Number
EDSTLZ1575/10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EDSTLZ1575/10
Description
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM
Detailed Description
10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole
Category
Header Orientation
Vertical
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Housing Material
Polybutylene Terephthalate (PBTP)
Number of Positions
10
Contact Tail Length
0.134" (3.40mm)
Positions Per Level
10
Insulation Height
0.134" (3.40mm)
Number of Levels
2
Base Product Number
Pitch
0.150" (3.81mm)