G3VM-101UR(TR05) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | G3VM-101UR(TR05) |
Description | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-100V |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.096", 2.45mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | G3VM-101UR(TR05) Models |
Category | Voltage - Input 1.27VDC |
Mfr | Voltage - Load 0 V ~ 100 V |
Series | Load Current 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | On-State Resistance (Max) 14 Ohms |
Part Status Active | Termination Style SMD (SMT) Tab |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |