G3VM-101ER1(TR05)
DigiKey Part Number
Z13010TR-ND - Tape & Reel (TR)
Z13010CT-ND - Cut Tape (CT)
Z13010DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101ER1(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-100V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-101ER1(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.64VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
3.5 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
80 mOhms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C