A98022-015
DigiKey Part Number
2262-A98022-015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98022-015
Description
CONN MICRO-D PLG 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98022-015 Models
Category
Contact Type
Signal
Termination
Solder
Packaging
Case
Current Rating (Amps)
3A per Contact