A28200-021
DigiKey Part Number
2262-A28200-021TR-ND - Tape & Reel (TR)
2262-A28200-021CT-ND - Cut Tape (CT)
2262-A28200-021DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28200-021
Description
CONN D-TYPE PLUG 21POS SMD SLDR
Detailed Description
21 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28200-021 Models
Current Rating (Amps)
1A