DRAG-CHAIN-10X10
DigiKey Part Number
1188-DRAG-CHAIN-10X10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRAG-CHAIN-10X10
Description
CABLE CARRIER 10MM CAVITY WIDTH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Carrier
Category
Cavity Height
0.394" (10.00mm)
Manufacturer
Olimex LTD
Cavity Width
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Minimum Bend Radius
1.102" (28.00mm)
Part Status
Active
Length
39.370" (1000.00mm)