OWR-3052T-32A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Ole Wolff Electronics Inc
In Stock: 2,000
Datasheet
32 Ohms Headphone Driver Speaker 10 mW 100 Hz ~ 20 kHz Top Round
OWR-3052T-32A
DigiKey Part Number
3949-OWR-3052T-32A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-3052T-32A
Description
SPEAKER 32OHM 10MW TOP PORT 94DB
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
OWR-3052T-32A Models
Category
Power - Rated
10 mW
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Power - Max
30 mW
Part Status
Obsolete
Type
Headphone Driver
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant
150Hz
Termination
Solder Pads
Impedance
32 Ohms
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Efficiency - dBA
94.00
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)
Efficiency - Testing
10mW/10mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C