979-037-010R031
DigiKey Part Number
979-37PGE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
979-037-010R031
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG GRAY
Detailed Description
37 Position Two Piece Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
979-037-010R031 Models
Number of Positions
37
Compatible Shell Size
C
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos