971-025-030R121
971-025-030R121
971-025-030R121
DigiKey Part Number
971-25N45E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
971-025-030R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 45DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 45° Shielded
EDA/CAD Models
971-025-030R121 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Shielding
Shielded
Series
Primary Material
Metal
Packaging
Bulk
Material
Metal, Zinc
Part Status
Active
Plating
Nickel over Copper
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos