822B012-273L801
DigiKey Part Number
822B012-273L801-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B012-273L801
Description
CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Current Rating (Amps)
7A
Number of Positions
12
Voltage Rating
480V
Cable Opening
0.287" ~ 0.323" (7.30mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C