180-026-113R011
180-026-113R011
180-026-113R011
DigiKey Part Number
7826ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-026-113R011
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
180-026-113R011 Models
Category
Flange Feature
Board Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C