180-026-103L011
DigiKey Part Number
4826ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-026-103L011
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
180-026-103L011 Models
Category
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C