172-025-202R021 is Obsolete and no longer manufactured.
NorComp Inc.
In Stock: 59
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
172-025-202R021
172-025-202R021
172-025-202R021
DigiKey Part Number
3125FA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-025-202R021
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
172-025-202R021 Models
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C