UVR1J681MHD
DigiKey Part Number
493-1128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UVR1J681MHD
Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Category
Voltage - Rated
63 V
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Tolerance
±20%