GYA1V680MCW1GS
DigiKey Part Number
GYA1V680MCW1TR-ND - Tape & Reel (TR)
GYA1V680MCW1CT-ND - Cut Tape (CT)
GYA1V680MCW1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GYA1V680MCW1GS
Description
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 35V SMD
Detailed Description
68 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.4 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.343" (8.70mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C