GYA1J680MCW1GS
DigiKey Part Number
GYA1J680MCW1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
493-GYA1J680MCW1GSCT-ND - Cut Tape (CT)
493-GYA1J680MCW1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GYA1J680MCW1GS
Description
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.4 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C