WKT-S24BK-TA
DigiKey Part Number
4601-WKT-S24BK-TA-ND
Manufacturer
RETYZ
Manufacturer Product Number
WKT-S24BK-TA
Description
CBL TIE RELEASEABLE BLK 175LB 2'
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Releasable Black 7.12" (180.85mm) 0.290" (7.37mm) 175 lbs (79.38 kg)
Category
Width
0.290" (7.37mm)
Manufacturer
RETYZ
Length - Actual
2.000' (609.60mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Tensile Strength
175 lbs (79.38 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Releasable
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
24"
Color
Black
Bundle Diameter
7.12" (180.85mm)