LQW32FT100M0HL
DigiKey Part Number
490-18065-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18065-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18065-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT100M0HL
Description
FIXED IND 10UH 360MA 400 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 360 mA 400mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW32FT100M0HL Models
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
100MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
500mA