LQW32FT100M0HL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW32FT100M0HL |
Description | FIXED IND 10UH 360MA 400 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 360 mA 400mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW32FT100M0HL Models |
Category | DC Resistance (DCR) 400mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 100MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 500mA | Base Product Number |