LQW15AN51NJ80D
DigiKey Part Number
490-9586-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN51NJ80D
Description
FIXED IND 51NH 415MA 696 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 nH Unshielded Wirewound Inductor 415 mA 696mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW15AN51NJ80D Models
Category
DC Resistance (DCR)
696mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 200MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.9GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)