LQG15HS27NJ02D
DigiKey Part Number
490-2628-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-2628-1-ND - Cut Tape (CT)
490-2628-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HS27NJ02D
Description
FIXED IND 27NH 350MA 460 MOHM
Detailed Description
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 460mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15HS27NJ02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.7GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)