GRM033C80J683ME15D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM033C80J683ME15D |
Description | CAP CER 0.068UF 6.3V X6S 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.068 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM033C80J683ME15D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |