GCJ32QR72E683KXJ1L
DigiKey Part Number
490-GCJ32QR72E683KXJ1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ32QR72E683KXJ1LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ32QR72E683KXJ1LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32QR72E683KXJ1L
Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ32QR72E683KXJ1L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)