WI-M-16-10-0
DigiKey Part Number
314-1698-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WI-M-16-10-0
Description
TEST LEAD 16AWG 1100V BLACK 10'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Test Lead Wire 266/0.0031" Black 1100V 10.00' (3.05m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.126" (3.20mm)
Packaging
Bulk
Length
10.00' (3.05m)
Part Status
Active
Voltage
1100V
Cable Type
Operating Temperature
200°C