0503948051-12-B8-D
DigiKey Part Number
0503948051-12-B8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0503948051-12-B8-D
Description
12" PRE-CRIMP 3048 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in CAD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 3048 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 3048 GREEN
12" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
12" PRE-CRIMP 3048 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 380
3" PRE-CRIMP 3048 BLACK
4" PRE-CRIMP 3048 BLACK
5" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 13
6" PRE-CRIMP 3048 BLACK