0430300039-03-A9
DigiKey Part Number
0430300039-03-A9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300039-03-A9
Description
3" PRE-CRIMP A1857/19 OR001 ORAN
Customer Reference
Detailed Description
Orange 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)