0430300004-11-Y6-D
DigiKey Part Number
0430300004-11-Y6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-11-Y6-D
Description
11" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
11.0" (279.4mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in CAD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
11" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP 1853 BROWN
11" PRE-CRIMP 1853 GREEN
11" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
3" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
4" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
5" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
6" PRE-CRIMP 1853 YELLOW