PIC32MX360F512L-80V/BG
DigiKey Part Number
PIC32MX360F512L-80V/BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MX360F512L-80V/BG
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 121TFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 121-TFBGA (10x10)
EDA/CAD Models
PIC32MX360F512L-80V/BG Models
RAM Size
32K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Speed
80MHz