DSC6101HA3B-025.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Microchip Technology
In Stock: 502
Datasheet
In Stock: 0
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
DSC6101HA3B-025.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6101HA3B-025.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101HA3B-025.0000T
Description
OSC MEMS AUTO -40C-125C SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)