5KP22E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
YAGEO
39.4V Clamp 127A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP22E3/TR13
DigiKey Part Number
5KP22E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP22E3/TR13
Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
127A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.4V