MFTC-7CH5002
DigiKey Part Number
5358-MFTC-7CH5002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFTC-7CH5002
Description
CHISEL 0.2MMX5MM MFTC FOR MICROF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soldering Tip Chisel For CV-H9-MFH, MX-H9-MFH
Category
Tip Shape
Chisel
Manufacturer
Metcal
Width
0.008" (0.20mm)
Series
Length
0.197" (5.00mm)
Packaging
Box
Temperature Range
775°F (413°C)