SMBJ30CA-TP
DigiKey Part Number
SMBJ30CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ30CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ30CA-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ30CA-TP
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V