SM4F14CA-TP
DigiKey Part Number
353-SM4F14CA-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-SM4F14CA-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-SM4F14CA-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM4F14CA-TP
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123FL
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 17.24A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.24A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V