RB521S-30L2-TP
DigiKey Part Number
RB521S-30L2-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB521S-30L2-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
RB521S-30L2-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521S-30L2-TP
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DFN
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount 2-DFN1006
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 10 V
Technology
Supplier Device Package
2-DFN1006
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
350 mV @ 10 mA