1.5KE33CA-TP
DigiKey Part Number
1.5KE33CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE33CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE33CA-TP
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO201AE
Customer Reference
Detailed Description
45.7V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201AE
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1.5KE33CA-TP Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V