CMPA1C1D080F
DigiKey Part Number
1465-CMPA1C1D080F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMPA1C1D080F
Description
80W, 40V GAN MMIC POWER AMP
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC General Purpose 12.75GHz ~ 13.25GHz 440222
Category
RF Type
General Purpose
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Test Frequency
13GHz
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
440222
Frequency
12.75GHz ~ 13.25GHz