SZ1SMB30AT3G
DigiKey Part Number
F11559TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11559CT-ND - Cut Tape (CT)
F11559DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB30AT3G
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Detailed Description
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
555pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A