SMF24A-T13
DigiKey Part Number
18-SMF24A-T13TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF24A-T13CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF24A-T13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF24A-T13
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V