PSX1XLUB0200X
DigiKey Part Number
5666-PSX1XLUB0200X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSX1XLUB0200X
Description
FUSE SEMI 1500VDC 1XL SIZE 200A
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200A 1.5 kVDC Fuse Square Bolt Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
200A
Size / Dimension
4.988" L x 2.028" W x 2.264" H (126.70mm x 51.50mm x 57.50mm)