LFJ600303CID
DigiKey Part Number
LFJ600303CID-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFJ600303CID
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)