LCF121002C900TG
DigiKey Part Number
F10173TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10173CT-ND - Cut Tape (CT)
F10173DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCF121002C900TG
Description
CMC 150MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 150mA DCR 4Ohm
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
Littelfuse Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz